Давид Арахамія назвав кредит МВФ “апаратом ШВЛ” для української економіки

logo


Група українців не можу вибратися з Непалу. Альпіністи підкорювали Еверест і не встигли повернутися до закриття авіасполучення.

Три десятки альпіністів з України залишаються в Непалі.  З початком пандемії, коли було оголошено про закриття кордонів та припинення авіасполучення, наші альпіністи все ще штурмували передгір’я Евересту, йдеться в сюжеті ТСН від 3 квітня.

Про те, що відбувається, альпіністи не знали, адже провели у горах більше двох тижнів і про карантин дізналися, коли вже спустилися до підніжжя гір.

Діставшись до столиці Непалу Катманду, українці змогли поселитися в місцевому “карантинному” готелі.  Раз на добу виходять за продуктами, однак, скаржаться, що банки не працюють, тож вони не можуть зняти гроші з карток, а готівка вже закінчується.

“Коли ми дізналися про наказ президента України повернутися всім українцям за три дні, у нас не було ні найменшої можливості це зробити”, — говорить один з альпіністів.

Повідомляється також, що в українському МЗС про проблему знають, але поки що не вирішили, що робити. 

 

Раніше повідомлялося, що евакуація і подальша обсервація – такий план дії затверджений Кабінетом Міністрів для тих громадян України, які «застрягли» за кордоном. Про це йшлося у відповідному рішенні уряду, прийнятому на позачерговому засіданні 29 березня.

Також повідомлялося, що евакуація українців, які не можуть самостійно виїхати з-за кордону, обійдеться держбюджету в 4,2 мільйона доларів.