Ціни знизяться на 30%: в Україні Уряд встановив граничну ціну на газ

Встановлена ціна означає, що середня платіжка буде приблизно на 500 гривень менше.

В Україні Уряд встановив граничну ціну на газ на рівні 6,99 гривні за кубометр. Така ціна буде діяти до кінця опалювального сезону або карантину. Про це на засіданні Кабміну повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Це рішення дозволить знизити ціну на газ для українців в середньому на 30%. Встановлена ​​нами ціна означає, що середня платіжка буде приблизно на 500 гривень менше. І складе приблизно 40% від мінімальної зарплати», — зазначив Шмигаль.

Він також підкреслив, що гранична ціна на газ не означає, що Уряд відмовляється від розвитку ринка газу в Україні. На думку чиновника, розвиток газової індустрії в нашій країні дозволить покласти край монополізму і «надприбуткам окремих олігархів».

На прийняття рішення про зниження тарифу відреагував і Президент України Володимир Зеленський. Гранична ціна дозволить гравцям ринку працювати на совість, сказав глава держави.

«Згідно з ухваленим рішенням ціни на газ для населення знизяться більш ніж на 30%. Ми разом працювали, щоб знайти механізми для цього. Це рішення також буде спонукати гравців ринку працювати чесно і прозоро, і перш за все дбати про свого клієнта, тобто про простого українця», — зазначив Володимир Зеленський.