Ціни на заміську нерухомість виросли: тенденції ринку

Попит на нерухомість в передмісті Києва виріс через карантинні заходи внаслідок пандемії коронавірусу.

Про це повідомили в компанії NAI Ukraine, передає Інтерфакс-Україна.

Як помітили в компаніях, які займаються будівництвом котеджів, інтерес до заміської нерухомості виріс в середньому до 20%, в той час як попит на житло в новобудовах столиці трохи просів. Аналітики пов’язують це явище зі зміною поглядів у зв’язку з пандемією. На ринку з’явився сегмент покупця, який розглядає заміську нерухомість уже як спосіб інвестиції, а не місце проживання.

Найбільшою популярністю користуються об’єкти, в яких дотримується баланс за ціною, функціональностю і площєю. Зазвичай, це будинки від 100 до 200 «квадратів» з присадибною ділянкою до 12 соток. Важливе значення має також розвинена інфраструктура регіону.

опис:

Нерухомість під Києвом подорожчала

джерело:

Alt:

Як відзначили аналітики компанії, популярністю користуються менші за площею, але більш нові котеджі, ніж великі, але з застарілою архітектурою будинку. Затребуваними стають і таунхауси, із середньою площею 150-175 «квадратів» і маленькою прибудинковою територією – не більш двох соток.

У NAI відзначили, що зростаючий попит підігрів і ціни на заміську нерухомість. Так, в гривнях вартість котеджів зросла на 26,6%, в доларах – на 5%. Але в цілому ж, за 10 років ціни продемонстрували негативну динаміку.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, через карантин у Києві частка вільної офісної нерухомості за підсумками 2020 року зросла на 3,5% у порівнянні з попереднім роком і в цілому склала 12,5%.