Ціни на проїзд у транспорті хочуть підвищити до «європейського рівня»

logo


Новий законопроект, підготовлений Мінінфраструктури, зобов’яже автоперевізників відповідати чотирьом умовам.

69_2a41c2ef467965cf0171b3f9aad1d6b140a0ce.jpg (.31 Kb)

В уряді України вирішили взятися за реформу транспортної галузі. Раніше на сайті Міністерства інфраструктури вже опублікували масштабний законопроект, який докорінно змінює життя перевізників. У ньому встановлюються дуже жорсткі європейські правила ведення бізнесу, яким в майбутньому повинні слідувати всі автоперевізники України. Після ознайомлення виникають двоякі враження, так як правила не нові для сучасного світу, де турбуються про безпеку, але грядуть великі і складні зміни. І, звичайно ж, чергове зростання цін. Отже, що ж собою являє ця грандіозна автобусна революція?

Дебютерамі в освоєнні євростандартів стануть компанії, які спеціалізуються на перевезенні небезпечного вантажу і пасажирів. Їм прийде слідувати змін відразу після того, як норми закону будуть опубліковані. А ось вантажний транспорт може перепочити, у нього є час до зими 2024-го року.

Автори документа вважають, що на імплементацію підприємцям потрібно буде витратити близько 100 мільйонів гривень а це, безумовно, позначиться і на тарифах. До того ж, експерти побоюються, що декларованої мети домогтися буде дуже складно, а ось зробити перевезення європейськими так швидко не вийде. Це занадто велика праця, тим більше, з огляду на, що українці не дуже люблять зміни. Тим більше, зміни, на які потрібно неабияк витратитися.

Перша і найважливіша норма — це боротьба з нелегалами. Автори нових норм пропонують ліквідувати субпідряд. Зараз дуже часто можна зустріти ситуацію, коли перевізники на конкурсі заявляють маршрут з сучасними комфортними автобусами, але в реальності цей маршрут буде обслуговувати СПДшник на «кориті», яке, м’яко кажучи, не відповідає європейським нормам. Також, за новими правилами, покарання чекає нелегалів-перевізника, який вам. Якщо даних про нього не буде в реєстрі, то такого нелегала і оштрафують, і конфіскують його транспорт, навіть в тому випадку, він формально не є його власністю. Ось тільки тут експерти також побачили підступ і багато підводних каменів: аж надто легко обійти це правило. Цей момент потрібно пропрацювати.

Також, в Україні повинні з’явитися «суперменеджером» по перевезеннями, які будуть контролювати все від «А» до «Я». Це буде людина, яка складе іспити, отримає сертифікат і доведе бездоганність своєї репутації. Він буде стежити за бухгалтерією, водіями, транспортними засобами, документацією … Така «суперлюдина» зможе працювати відразу з декількома транспортними засобами, але все одно, є побоювання, що не всі знайдуть кошти для виплати зарплати новому кадру. Це стане ще одним виправданням для того, щоб «підзолотити» вартість своїх послуг.

Ну, і найголовніше. Є чотири важливих правила, яким повинні будуть відповідати всі перевізники країни. У них повинна бути бездоганна ділова репутація, необхідне фінансове становище, у них повинен бути офіс в країн і вони повинні бути справжніми професіоналами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: