Чому заробітчани не є загрозою для ринку праці України

logo


Що буде з українським ринком праці, коли повернуться заробітчани Україна не може запропонувати трудовим мігрантам таку ж зарплату, як вони отримують за кордоном. Фото: Високий Замок

Трудова міграція не створює істотних загроз для ринку праці України. Водночас загрозою для нього може стати повернення всіх заробітчан.

«Трудова міграція має як позитивні, так і негативні аспекти. Для ринку праці немає істотних загроз. Більш того, якщо якимось чином повернути людей, то це буде загрозою. Адже безробіття швидко виросте», — заявив завідувач сектору міграційних досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень Олексій Позняк, пише Деловая столица.

За його словами, з 1990-х років з України мігрували люди середнього рівня. Серед них переважали висококваліфіковані спеціалісти. Тому за окремими спеціальностями і галузям людей не вистачає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки безробітних українців мають вищу освіту

«Зараз цих спеціалістів українська економіка зможе задіяти частково. Крім того, в Україні їм платитимуть менше, ніж за кордоном. Адже після девальвації 2014 року заробітна плата за кордоном стала ще привабливішою», — підкреслив експерт.

Він додав, що немає підстав говорити про те, що Україна гине через трудову міграцію. Дійсно, є нестача за окремими спеціальностями. Це стимул для тих, хто лишився, освоїти цю спеціальність. Можливо, роботодавці самі будуть готувати людей.

За даними Держстату протягом 2015-2017 років чисельність трудових мігрантів склала 1,3 млн осіб. До виїзду за кордон більшість громадян (39%) працювали на будівництві, 16% були зайняті у діяльності домашніх господарств, 14% — у сільському, лісовому та рибному господарстві, 11% — у переробній промисловості, 9% — у торгівлі.

×