Чому українці їдуть працювати за кордон

logo


Чому українці їдуть працювати за кордон Якби зарплата в Україні становила 65-70% польської, громадяни б менше виїжджали закордон. Фото: Телеканал Киевская Русь

В Україні 16% працездатного населення — трудові мігранти. Це близько 4 млн українців. Одночасно за межами країни може перебувати 2,6 — 2,7 млн осіб. Вони їдуть за кордон на короткий термін, щоб заробити грошей і повернутися додому.

«Українці їдуть закордон через гроші. В Україні, відповідно до законодавства, працювати можна не більше 40 годин на тиждень. Польські роботодавці експлуатують працівників протягом шести днів на тиждень, 10-12 годин на день. Відповідно і платять більше», — розповіла Gazeta.ua експерт ринку праці Тетяна Пашкіна.

Якби зарплата в Україні становила 65-70% польської, громадяни б менше виїжджали закордон.

«Крім Польщі, українці активно їдуть до Чехії, Німеччини, Словаччини, Ізраїлю та Прибалтики. Там платять не 750 євро, а 1-1,5 тисячі. Іноземні роботодавці, крім харчування і проживання, безкоштовно навчають заробітчан мовам. Щоб ті могли швидше адаптуватися в країні. Для висококваліфікованих працівників у Чехії та Польщі пропонують послуги психолога. Іноземні роботодавці мотивують трудових мігрантів залишатися в країні мінімум на декілька років», — каже експерт ринку праці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зупинити трудову міграцію

В Україні стала активнішою внутрішня міграція кадрів.

«Останнім часом українські роботодавці почали заохочувати громадян до внутрішньої міграції. Наприклад, львівська компанія обіцяє оплатити харчування та проживання працівникам з інших регіонів України», — підсумувала Тетяна Пашкіна.

У липні середня зарплата в Україні становила 9170 грн. Найвищу середню зарплату зафіксували у Києві — 13 836 грн. У Донецькій області у середньому отримували 9764 грн. У Чернівецькій, Чернігівській, Тернопільській та Херсонській областях середні зарплати у липні були найнижчими — від 7168 до 7265 грн.

×