Чому Україна продовжує торгувати з РФ: експерти дали пояснення

logo


Торгівля з Росією зростає в останні півтора року, і в основному Україна закуповує у країни-агресора стратегічно важливу продукцію.

Про це йдеться в матеріалі “Сегодня”, передає НАРОДНА ПРАВДА.

РФ залишається для України одним з основних торговельних партнерів. Згідно з даними Укрстата, за десять місяців 2018 року Росія займала перше місце за сумою українського експорту – 3,03 млрд. доларів. До Польщі Україна продає товарів на суму 2,7 млрд. доларів, до Італії – на 2,2 млрд. доларів.

В обсязі продукції, що імпортується в Україну, Росія також на першому місці, випереджаючи навіть Китай. З січня по жовтень минулого року завезено російських товарів на 6,6 млрд. доларів, з Китаю – на 6,08 млрд. доларів.

При цьому експерти вказують, що в російському імпорті переважають товари стратегічного призначення. Мова йде про нафту та нафтопродукти, коксово-бітумінозне вугілля, міндобрива, ядерне паливо. У даному випадку Україні просто вигідніше купувати ці товари у Росії, оскільки альтернативні варіанти дорожче, що відразу ж позначиться на ціні кінцевої продукції, а значить і на конкурентоспроможності українських товарів.

Тому експерти радять “не шукати зради там, де її немає”, але зазначають, що Україні варто планомірно працювати над тим, щоб іти від існуючої залежності від російської продукції.

Нагадаємо, Росія  займає перше місце за обсягом товарообігу з Україною. Про це заявив директор 2-го департаменту країн СНД МЗС РФ Андрій Руденко на спеціальній сесії Щорічної конференції ОБСЄ з огляду проблем в області безпеки. Взаємний товарообіг в 2017 році виріс на 28,6%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.