Чому кількість отримувачів субсидій не зменшиться

logo


Чому кількість отримувачів субсидій не зменшитьсяНа субсидії у проекті бюджету на 2020 рік заклали 47,6 млрд грн. Фото: slk.kh.ua

Українці у середньому на оплату житлово-комунальних послуг витрачають 50-60% сукупного доходу сім’ї. Пенсіонери та багатодітні родини — фактично 100%, розповіла Gazeta.ua енергетичний експерт Марія Яковлєва.

«У Сполучених Штатах та Європі витрати на комунальні послуги становлять 10-15% від сукупного сімейного доходу. Українцям катастрофічно не вистачає грошей оплачувати тарифи за європейськими цінами», — пояснює Яковлєва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У міністерстві пояснили, чому скоротили гроші на субсидії

Вона додає, що кількість субсидіантів наступного року скорочувати не будуть.

«На субсидії у 2020-му виділили менше коштів — 47,6 мільярдів гривень. Це чисто арифметичний перерахунок, пов’язаний зі зниженням ціни на газ. Не думаю, що кількість субсидіантів буде скорочуватися», — наголошує енергетичний експерт.

Субсидію розраховують залежно від доходу сім’ї на рівні двох прожиткових мінімумів на особу і витрат, які не перевищують 15% сукупного доходу такої родини. Тобто відсоток обов’язкового платежу для сімей з однаковим доходом на одну особу однаковий. Але розмір платежу залежить від сукупного доходу сім’ї.

×