Чому гривня продовжує падати в Україні: Данилюк пояснив

logo


Міністр фінансів Олександр Данилюк Україна заявив, що на зниження курсу національної валюти вплинуло скорочення обсягів співробітництва України зі світовими фінансовими інституціями.

Про це «Народна Правда» пише з посиланням на 5-й канал.

“Моє завдання як міністра фінансів, — продовжити успішну роботу з МВФ. Коли ми маємо програму з МВФ, то можемо отримати додаткове фінансування від Всесвітнього банку, ЄС. Ці гроші зараз важливі”, — заявив глава відомства.

Він зауважив, що затягування з відновленням фінансування від МВФ є одним із чинників ослаблення гривні, хоча назвав наявний обсяг золото-валютних резервів у більш як 18 млрд дол. комфортним рівнем.

Данилюк наголосив, що в разі відсутності кредитів МВФ Україні доведеться шукати альтернативні джерела фінансування, а “це не так уже й просто”.

На думку економістів, гривня до кінця тижня буде помірно дешевшати, однак по закінченні зимових свят і з активізацією економічного життя вона почне поступове зміцнення.

Нагадаємо, глава українського уряду Володимир Гройсман вважає, що курс гривні мусить стабілізуватися вже в січні 2018 року. “У січні відбувається стабілізація і це абсолютно очевидно”, — запевнив прем’єр.

Місяць тому міністр фінансів Олександр Данилюк зазначив, що в уряді вважають, що курс національної валюти у 30,1 грн за доллар є цілком реалістичним, на який розраховує та орієнтується Мінфін.

А раніше у головному фінансовому відомстві України зробили заяву щодо прогнозованого курсу долара на 2018 рік. Мінфін України мав формувати Державний бюджет на 2018 рік у відповідності до курс гривні – 29,3 грн за долар США.