Черговий перерахунок пенсій: що потрібно знати українцям

logo


22.07 07:39

Пенсії знову перерахують, чого в цей раз очікувати українцям

В Україні спростили порядок перерахунку пенсії деяким категоріям осіб. Про це повідомили в прес-службі Пенсійного фонду.Так, згідно з постановою правління Пенсійного фонду від 18 травня 2018 року №10-1 перерахунок пенсії буде здійснено пенсіонерам двох категорій.

Зокрема, тим, які після призначення пенсії продовжували працювати і у кого не менше 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. А також тим, хто продовжував працювати і у яких менше 24 місяців страхового стажу. У такому разі перерахунок проводиться не раніше ніж через два роки з дня звернення за таким призначенням (попереднім перерахунком) пенсії.

Нагадаємо, черговим сюрпризом для українських пенсіонерів від уряду стануть нові правила отримання виплат: зокрема, одночасно можна буде отримувати пенсію і працювати.

«Після проведення пенсійної реформи, коли пенсія стане достатньою, потрібно встановити правило – або ти працюєш, отримуєш зарплату і виходиш на пенсію трохи пізніше, але пенсія у тебе буде більше. Або ти йдеш відразу і отримуєш пенсію, але не працюєш», — пояснює міністр соціальної політики Андрій Рева.

Насамперед буде введена автоматична норма по щорічну перерахунку пенсій для захисту від інфляції: з урахуванням фінансових можливостей солідарної системи, але не менш, ніж на 50% від зростання середньомісячних зарплат за три роки і на 50% від індексу споживчих цін.

Раніше портал «Знай.uа» повідомляв, що Українців «озолотять» новими пенсіями. У Мінсоцполітики повідомили, що починаючи з 1 липня прожитковий мінімум в Україні зріс на 77 гривень і становить тепер 1777 гривень на одну людину. У зв’язку зі зростанням соціальних стандартів, з 1 липня зростуть і пенсії. Згідно із законом про Державний бюджет України на 2018 рік, прожитковий мінімум для дітей до 6 років зріс на 67 гривень до 1559 гривень, для дітей віком від 6 до 18 років – на 84 гривні – до 1944 гривень.

Також «Знай.uа» писав, що в Україні деяким категоріям осіб спростили порядок перерахунку пенсії.

To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser that supports HTML5 video

Автор матеріалу: 

Галина Струс

Теги: 

пенсії, перерахунок, пенсіонери