Через «правки Хомутинніка» 76% аграріїв відмовилися вирощувати сою в наступному році

logo


КИЇВ. 17 травня. УНН. Більше 76% аграріїв-респондентів стверджують, що не будуть вирощувати сою в наступному році, якщо парламент не анулює норми про скасування відшкодування їм експортного ПДВ, передає УНН з посиланням на Всеукраїнську аграрну раду.

Згідно з голосуванням, в минулому році сою вирощували 67,8% опитаних аграріїв, цього року цей показник вже скоротився до 55,4%.

Аграрії вимагають від парламенту прийняти їх варіант законопроекту про відшкодування ПДВ при експорті сої і ріпаку № 7403-2.

«Цей документ підтримали 15 обласних рад, міжнародні установи, низка народних депутатів і всі найбільші аграрні асоціації», — відзначають вони.

Нагадаємо, аграрії два тижні страйкували під стінами Верховної Ради проти «соєвих правок», або, як їх ще називають, «правок Хомутинніка». Вони впевнені, що саме народний депутат Віталій Хомутиннік ініціював в грудні минулого року зміни до Податкового кодексу України в частині скасування відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку, щоб збільшити прибутковість власного агрохолдингу «Кернел», який переробляє олійні культури і за п’ять місяців 2018 року отримав з бюджету понад 2,5 млрд грн відшкодування ПДВ.

Депутати, у свою чергу, заявили, що хочуть перевірити «правки Хомутинніка» у Конституційному суді.