Чехи купили проблемні активи Фонду гарантування за 0,8% від номіналу

logo


Портфель кредитів балансовою вартістю майже 300 млн доларів вдалося продати одному покупцеві — створеній місяць назад «дочці» чеської компанії.

Про це заявила заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Світлана Рекрут, передає FinClub.

«Чергова важлива і історична подія в історії ринку NPLs України. По-перше, продано найбільший пул непрацюючих кредитів балансовою вартістю близько 8 млрд гривень», — заявила Рекрут.

«По-друге, вперше покупцем став іноземний інвестор, який має досвід роботи з NPLs в Східній Європі, а саме — «дочка» чеської APS Holding. По-третє, продаж відбувся через систему Prozorro.Sale, але із залученням міжнародного консультанта», — написала вона.

Йдеться про пул активів 21 банку номінальним обсягом 294 млн доларів із забезпеченням в 367 млн ​​доларів. З них 66% забезпечення знаходиться в Києві і Київській області.

Найбільше забезпечення доводиться на Дельта Банк, Банк Михайлівський, ВіЕйБі Банк і Платинум Банк. Радниками угоди виступили Exito Parnters і компанія Cohen & Company Financial Ltd.

Цей портфель був виставлений на торги за ціною 310,76 млн гривень. В ході торгів ціна впала на максимальні 80% — до 62,15 млн гривень (близько 0,77% від номіналу).

На останніх хвилинах торгів єдину заявку подало ТОВ «ЕйПіЕс Україна», що дозволило їй перемогти в аукціоні.

За даними YouControl, ТОВ «ЕйПіЕс Україна» створено трохи більше місяця тому — 7 грудня 2018 року — для діяльності в сфері фінансових послуг. Її очолив Володимир Чернецький — керівник львівських торгових компаній «Аксіома Успіху» і «Під боком».

100% капіталу ТОВ «ЕйПіЕс Україна» в розмірі 135 млн гривень сформувала чеська компанія STAR INVESTMENT CZ ONE S.R.O., яку контролюють громадяни Чехії Мартін Баєр і Томаш Хлоупек.

У пул входили активи 21 банку: ВіЕйБі Банку, Дельта Банку, банку «Софійський», Енергобанку, банку «Фінанси та Кредит», Фортуна-банку, Банку Михайлівський, «Київської Русі», Інтеграл-банку, «Національного кредиту», «Петрокоммерц -Україна», «Контракт», Артем-банку, Авант-банку, Укргазпромбанку, ВБР, ЮСБ банку, «Хрещатика», Імексбанку, Експобанку, «Платинума».

У портфель увійшло 335 кредитів: 42% кредитів за кількістю — кредити малим підприємствам, 36% — середнім, 20% — корпоративні позики, 2% — позики на купівлю автотранспорту. При цьому за сумою на корпоративні позики довелося 83%, на середні підприємства — 15%, малі — 2%, автотранспорт — менше 1%.

Напередодні Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продав активів на 6,5 мільярда гривень з великим дисконтом.