Централізоване водопостачання в Україні під загрозою: Кабмін не дає грошей

logo


Водоканалам все важче&nbsp;<span lang="UK">забезпечувати надання якісних послуг</span> - Централізоване водопостачання в Україні під загрозою: Кабмін не дає грошей

Водоканалам все важче забезпечувати надання якісних послуг

Кабінет міністрів України виключив з проекту Закону України «Про державний бюджет на 2019 рік» кошти, передбачені для фінансування програми «Питна вода України», яка була прийнята на підтримку галузі водопостачання ще у 2011 році. Про це повідомляє Асоціація «Укрводоканалекологія».

«Законом було передбачене фінансування цієї Програми на суму біля 3 млрд гривень за рахунок Державного бюджету. На жаль, за всі попередні роки було виділено лише 208 млн грн. Станом на сьогоднішній день знос мереж, споруд та обладнання систем водопостачання та водовідведення в Україні становить понад 50%, значно збільшилася кількість аварій та втрати води. За таких умов підприємствам галузі дуже важко забезпечувати надання якісних послуг», — зазначається у повідомленні.

Зазначається, що Ситуацію ускладнює також те, що підприємствам галузі не відшкодовано близько 2,5 млрд гривень різниці в тарифах. Крім того, зросли ціни на електроенергію, реагенти, пальне, майже вдвічі зросли податки.

За підрахунками експертів, сума коштів, яка потрібна для реконструкції підприємств водопостачання та водовідведення України складає близько 40 млрд доларів.

«Якщо не вжити термінових заходів для підтримки складного водопровідно-каналізаційного господарства, вже в найближчому майбутньому можна поставити під загрозу надання в Україні послуг централізованого водопостачання та водовідведення. Асоціація «Укрводоканалекологія», яка об’єднує водопровідно-каналізаційні підприємства, вимагає від Верховної Ради та Кабінету міністрів передбачити в проекті бюджету України на 2019 рік кошти для фінансування програми «Питна вода», — заявляє Асоціація.

«Укрводоканалекологія» від імені водоканалів України звернулася з офіційним листом до голови Верховної Ради Андрія Парубія та народних депутатів, де просить не допустити доведення до колапсу водопровідно-каналізаційної галузі та ініціювати внесення необхідних змін до проекту Закону України «Про державний бюджет на 2019 рік».