Будмайданчик: за два роки Гереги придбали агроактивів на $150 млн

logo


Фото: depo.ua

За останні два роки Олександр та Галина Гереги вклали в агарний бізнес $150 млн та збільшили земельний банк до 110 000 га. Про це заявив Петро Михайлишин, генеральний директор «Епіцентр К», передає Економічна правда.

Зазначається, що сім’я Герег вперше здійснила велику покупку в аграрній сфері у 2016 році, придбавши 80% «Вінницької аграрно-промислової групи» у Володимира Барцьося. Земельний банк холдингу налічує понад 50 тис. га. Компанія має чотири елеватори загальною потужністю з одночасного зберігання 230 тис. тонн. Сума угоди не зазначається. «Вже після цього ми рухалися далі саме таким шляхом», – коментує Михайлишин.

У 2017 році Гереги придбали аграрні підприємства у міжнародного трейдера Glencore та випередили у цій угоді компанію Kernel Андрія Веревського. Згідно бази даних M&A угод, сума покупки склала $50 млн. Після цього підприємці купили компанію «Оболонь-Агро», що входила до складу пивної корпорації «Оболонь» Олександра Слободяна.

За два роки сім’я Герег сформувала три виробничі кластери із земельним банком 110 тис. га у Тернопільській, Хмельницькій, Вінницькій, Київській і Черкаській областях.

Нагадаємо, що на початку цього року компанія Renvior Trading Limited, яка належить Олександру Герезі та його дружині Галині, запросила в Антимонопольного комітету дозвіл на придбання 25% частки в статутному капіталі промислової групи ViOil, власником якої є Віктор Пономарчук.

Відзначимо, окрім агарних активів, Олександр та Галина Гереги є власниками мережі будівельних гіпермаркетів «Епіцентр К» та «Нова лінія». У минулому році статки підприємців оцінювались у $688 млн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.