«Буде «Роттердам пʼять плюсів». Коломойський прогнозує різке підвищення тарифів після запуску ринку електроенергії

logo


Бізнесмен Ігор Коломойський прогнозує різке підвищення цін на електроенергію після запуску ринку електроенергії з 1 липня. Про це він розповів в інтерв’ю проекту «Чітко інтерв’ю» на «Українській правді».

На думку бізнесмена, цьому може посприяти можлива змова двох найбільших виробників електроенергії — «Енергоатому» та ДТЕК, яка належить олігарху Рінату Ахметову. ««Енергоатом», який завтра, припустимо змовиться з Рінатом Леонідовичем і вони скажуть: ціна у нас неприпустимо низька, давайте в два рази збільшимо», — сказав Коломойський.

Він підкреслив, що така ситуація може виникнути через неякісну роботи Антимонопольного комітету. «У нас не заборонено монополізм, а заборонено порушувати антимонопольне законодавство. І якщо хтось визнаний монополістом, то держава повинна регулювати цей ринок», — зазначив Коломойський. Він додав, що рішення про запуск прийнятого в 2017 році закону зараз є політичним.

Коломойський також розповів, що обговорював це питання з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом. «Гройсман «мукав». Сказав, що у нього є безліч моментів як це загальмувати», — рассказао бизнемен. При цьому він звернув увагу, що Гройсман вже подав у відставку і тепер ніхто не заважає новому законодавству вступити в силу.

Представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус заявив, що команда Зеленського спробує звернутися до уряду і парламенту з пропозицією перенести введення нового ринку електроенергетики ще на один рік, для того щоб ретельно підготуватися і запускатися, коли все буде остаточно готовим.