Британія може стати світовим центром криптовалют

logo


Британія може стати світовим центром криптовалют.

Про це заявила голова фінансового комітету нижньої палати британського парламенту Нікі Морган.

Читайте також: Рейтинг популярності криптовалют

На її думку, ринок криптоактивів – це Дикий Захід, який необхідно приручити введенням нових правових норм. Тільки так країна може стати світовим центром цифрових валют.

«Ця нерегульована індустрія ставить інвесторів перед численними ризиками, – каже голова фінансового комітету Палати громад Нікі Морган. – Беручи до уваги високу ціну волатильності курсів біткойнів і альткойнів, уразливості до злому криптобірж і потенційну роль криптовалют у відмиванні грошей, комітет переконаний, що треба вводити нові директиви як мінімум для захисту споживачів та запобігання відмиванню грошей».

Наразі Управління з фінансового регулювання Великобританії не має повноважень контролювати ранок криптовалют і проведення ICO.

Це означає, що споживачі не мають офіційної можливості отримати компенсацію в разі шахрайства, а компанії, що пропонують ICO, все ще можуть не відповідати за свої обіцянки.

Більше того, біржі криптоактивів – комітет віддає перевагу цьому терміну, а не «криптовалюти», оскільки віртуальні монети в основному використовуються для спекуляцій, а не для торгівлі – не підпадають під дію закону, що протидіє відмиванню грошей.

Ще одна проблема, про яку розповіла Морган, і про яку можуть не знати користувачі – це втрата паролю від криптовалютного рахунку. В цьому випадку автоматичного відновлення не відбувається, і клієнти не отримують ніякої компенсації. Такий підхід відрізняється від загальноприйнятого в традиційних фінансових системах і може виявитися несподіванкою для інвесторів.

Успішне вирішення цих проблем може стимулювати перетворення Британії на центр торгівлі криптовалютами і зміцнити нинішній статус Лондона як однієї з фінансових столиць світу. Однак, Об’єднаному Королівству доведеться витримати конкуренцію з іншими країнами – Швейцарією, Мальтою та Ізраїлем.