“Борщовий набір” рекордно зросте в Україні

logo


Борщ для українців невдовзі може перейти в розряд делікатесів. Аналітики ринку продуктів прогнозують зростання вартості овочів вже до кінця зими, не дивлячись на те, що досі сегмент на ринку овочів борщового набору є малоактивним.

Про це йдеться в прогнозі проекту “АПК-Інформ: овочі та фрукти”, передає “Народна Правда“.

Внаслідок скорочення посівних лощ, відведених під вирощування овочів “борщового набору”, в сезоні-2017/2018 спостерігатиметься зниження виробництва овочів на 7%.

Експерти також відзначають, що низькі ціни осені 2017 року були викликані потребою реалізації частини врожаю, що не підлягає тривалому зберіганню, тож надлишок товару з необладнаних сховищ був реалізований.

Вже до весни запас овочів “борщового набору”  буде розпроданий, а це може викликати  різке скорочення пропозиції і, відповідно, інтенсивний ріст цін.

Нагадаємо, основний і найулюбленіший продукт харчування пересічного українця — картопля дорожчає рекордними темпами, причому це відбувається на півдні, у центрі і на заході нашої країни.

Також раніше повідомлялося, в Україні порівняно з груднем минулого року м’ясо й м’ясопродукти здорожчали на 29,2%.

До слова, рекордсменом з подорожчання серед овочів став болгарський перець, який коштує 100 грн/кг. Якщо говорити про ринкову вартість інших овочів, то огірки можна придбати за 58-65 грн/кг, помідори – 50-60 грн/кг, пекінську капусту – 13-16 грн/кг.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.