Богдан пояснив, навіщо влада створюватиме ринок землі в Україні

logo


Керівник ОП вважає, що через кілька років держава примножить свою потугу в аграрному секторі.

Відкриття ринку продажу земель сільськогосподарського призначення має потенціал перетворити Україну на одну з провідних аграрних держав світу. Так вважає керівник Офісу президента Андрій Богдан.

«Ми можемо збільшити випуск аграрної продукції за п’ять років у три рази», — впевнений посадовець. Також, на його думку, в Україні з’являться нові переробні заводи, а козирем української аграрної продукції буде відсутність її забруднення.

Фотогалерея

На Київщині півсотні молодиків намагалися захопити аграрний кооператив (4 фото)

13 квітня 18:42

Богдан заявив, що до встановлення комуністичної влади українці були власниками на своїй землі, а згодом в еміграції досягли чималих успіхів саме в аграрній царині. «Вони поїхали в Канаду, США, Бразилію, Аргентину, Польщу, підняли весь світ. Всі ці країни стали аграрними, вони всі працюють, заробляють і пишаються тим, що у них українці володіють землею», — пояснив чиновник.

Читайте також:

Ринок землі в Україні відкриється 2020 року – Зеленський

Керівник президентського офісу закликав ухвалити відповідний закон і надати шанс українцям інвестувати в сільське господарство у власній країні. Однак при цьому Богдан хоче, щоби існували певні запобіжники – наприклад, 4-річна прерогатива для викупу землі громадянами держави та щорічне 5-відсоткове обмеження на операції купівлі-продажу землі. «Нам потрібні певні обмеження – давайте дискутувати, потрібні дешеві кредити – давайте дискутувати», — запропонував він.

Окрім того, Богдан послався на існування напівлегального земельного ринку, котрий слід зробити цивілізованим. «На сьогоднішній день цей ринок фактично працює, але працює «в чорну», «в сіру». Це ринок продажу земель, коли оформлюються не відповідні документи, а селян часто обманюють, «кидають», грошей їм не платять, а виплачують якийсь мізер, і цим користуються саме великі компанії. Ми хочемо це легалізувати», — пояснив він.

Відео

Уряд оприлюднив проект закону про ринок землі для громадського обговорення

Ухвалення саме цього закону є умовою скасування мораторію на продаж землі, який триває вже 18 років. Про те що не можна так поспіхом відкривати ринок землі — у регіонах агріарії вийшли з протестами. У столиці на прес-конференцію вийшов і міністр економрозвитку, який заявив, що ринок землі не відкривають, вони лишень виводять його з тіні.  

Уряд оприлюднив проект закону про ринок землі для громадського обговорення