Бюджет-2020: через дефіцит Пенсійного фонду кожен українець виплатить по 4,1 тисячі гривень

logo


Через дефіцит Пенсійного фонду у 172,5 мільярди гривень передбачений у проекті Державного бюджету України на 2020 рік, кожен українець буде змушений заплатити щонайменше чотири тисячі гривень податків.

Про це пише «Обозреватель».

Через те, що відсутні кошти навряд чи можна буде взяти «з повітря», то уряд, швидше за все, «розкидає» цю суму на всіх працюючих українців у вигляді нових податків і зборів. В результаті кожен з громадянин «надасть допомогу» Пенсійному фонду на 4,1 тис. грн.

Крім того, окремо працюють заплатять єдиний соцвнесок у розмірі 22% від зарплати, велика частина якого також надійде в ПФУ.

До того ж потрібно врахувати, що 2020 рік стане роком пікових виплат за державним боргом. Майже 40% дохідної частини бюджету доведеться віддати кредиторам країни. В сумі погашення держборгу і його обслуговування обійдеться бюджету в рекордні 421,6 млрд гривень.

Якщо всі ці гроші розділити на офіційне кількість населення (трохи більше 42 млн чоловік), вийде, що кожен, в тому числі немовлята і люди похилого віку, повинні своїми податками заплатити близько 10 тис. Грн. І це тільки в наступному році.

У тому, що ці гроші «зберуть», можна не сумніватися: міністр фінансів Оксана Маркарова на презентації бюджету запевнила, що проблем з виплатами не виникне — мовляв, зараз резервів достатньо, а в бюджеті на наступний рік врахували об’єктивні показники і українці не відчують на собі навантаження. Тому і зарплати будуть платитися вчасно, і всі статті витрат в безпеці. Але при цьому не вказуючи джерела покриття дефіциту ПФУ.

Нагадаємо, що згідно з проектом нового Держбюджету найбільше грошей виділять на Міністерство соціальної політики. Саме вони розподіляють більшу частину виплат і субсидій. Їм дістанеться 290 млрд грн. Для порівняння, на Міненерго і захист навколишнього середовища дадуть всього 8,7 млрд грн. До слова, на НАБУ витратять трохи більше 1 млрд, а на НАПКА — 0,812 млрд грн.

Також слідкуйте за «Прямим» у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.