Бізнесмени хочуть змінити державний екоконтроль: що вимагають

Українські бізнесмени вимагають реформувати екологічне законодавство країни та змінити правила роботи Держекоінспекції. Про це повідомила під час Круглого столу щодо реформи державного екологічного контролю заступниця директора Європейської Бізнес Асоціації Світлана Михайловська.

“Державна екологічна інспекція повинна мати чітко визначений порядок проведення перевірок, мінімізуючи безпідставне втручання інспекторів у виробничі процеси компаній. Необхідність оновлення законодавчої бази”, — сказала Михайловська.

Представників бізнесу не влаштували всі три законопроекти про зміну державного екологічного контролю, які зараз зареєстрували у Верховній Раді й вони просять врахувати їх пропозиції.

Учасники ЄБА вимагають передбачити чіткий розподіл функцій та повноважень між контролюючими органами, аби уникнути дублювання функцій різних органів. Також вони просять встановити чіткий алгоритм, терміни перевірок та повторних перевірок.

Підприємці наголосили на тому, що важливо не допустити надання контролюючому органу повноважень зупиняти діяльність підприємств. З цих же міркувань вони просять залишити за компаніями право оскаржувати рішення контролюючого органу.

Особливу увагу Світлана Михайловська звернула на те, що потрібно не допустити набуття органом державного екологічного контролю функцій Державної служби морського та річкового транспорту України. Адже це призведе до дублювання функцій, що є неприпустимим. Також вона наголошує на необхідності переглянути обґрунтованість нових розмірів штрафних санкцій.

Як інформував GreenPost раніше, Держекоінспекція офіційно має отримати статус правоохоронного органу. Після цього за недопуск інспекторів до перевірки доведеться сплатити штраф у 50-200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.