Бізнес на сорго почне приносити прибуток уже з першого року

logo


Підприємство з вирощування сорго почне приносити прибуток уже восени першого року після початку реалізації продукції. Такими розрахунками поділилися в аналітичній компанії Pro-Consulting.

Експерти виходили з того, що площа вирощування сорго складе 300 га. Посадка насіння буде здійснюватися з щільністю 12 кг/га. Це дать можливість зібрати 75 ц/га або 2250 т зі всієї площі.

Згідно з планом, 40% зібраного зерна буде продаватися на внутрішньому ринку, а решта — на експорт.

Ціна реалізації при здійсненні фінансових розрахунків бралася на рівні середньоринкової — $166,7 за тонну. Враховуючи цей рівень, рентабельність продажів складе 34,6%, тобто виробник буде отримувати майже 35 копійок чистого прибутку з кожної гривні доходу.

Окремо фахівці радять підійти до питання підбору земельної ділянки для вирощування сорго. Її краще орендувати в південних областях країни. Тут і сприятливі грунтово-кліматичні умови і близькість до портів, що дозволить менше витрачатися на експорт.

До слова, на даний час площі під сорго Україні  оцінюються на рівні 40 тис. га. Але, за оцінками учасників ринку, вони можуть збільшитися до 1-3 млн га, відвоювавши поля у кукурудзи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.