Бізнес-ідеї на 2018 рік. Куди краще вкладати гроші під час кризи

logo


У минулому 2017 році світ бізнесу відчував і різкі злети, і серйозні падіння.

Експерти Bloomberg визнали, що акції українських компаній стали одними з найприбутковіших у світі в 2017 році. Так, протягом минулого року індекс зростання акцій компаній становив 80%.

Є в 2017 році й неприємні моменти. Обшуки силовиків у великих компаніях, зростання долара та нестабільна економічна ситуація в Україні створили страх в очах молодих зачинателів бізнесу. Однак, незважаючи на економічну нестабільність, гроші повинні працювати.

НВ Бізнес дізнався, у що краще інвестувати заощадження сьогодні?

Напрямок інвестування в першу чергу визначається сумою, яку підприємець готовий вкласти. Голова правління ІК Eavex Capital Юрій Яковенко каже, що, маючи $100 тис., варто звернути увагу на роздрібну торгівлю. Експерт упевнений, що у 2018 році цей сектор буде зростати через зростання купівельної спроможності, на яку вплине підвищення мінімальної зарплатні, пенсій.

Таку ж суму можна вкласти в ІТ-стартапи, венчурні угоди, каже заступник голови IK Concorde Capital Сергій Чуйкін.

Якщо грошей в інвестора більше – від $1 млн, то варто дивитися у бік сільського господарства. В такому разі, за словами старшого аналітика Dragon Capital Наталії Шпигоцької, цікавіше було б інвестувати у нішеві культури, в яких дуже висока частка доданої вартості. Це може бути ягідництво, вівчарство, виробництво сирів або м’ясних делікатесів.

У свою чергу Чуприн рекомендує підприємцям інвестувати $1 млн в який-небудь малий і середній бізнес. Наприклад, у сферу обслуговування.

Якщо йдеться про ще більші інвестиції, наприклад, $20 млн, то тут безпрограшним варіантом буде сонячна енергетика. Як каже Яковенко, в цій сфері постійні та накладні витрати на одиницю потужності будуть меншими.

Таким чином, за кіловат альтернативної електроенергії виробник в Україні отримає в 5-10 разів більше, ніж за звичайну. Однак розраховувати виключно на «зелений тариф» не варто. У разі його зміни весь проект може втратити прибутковість.

Час біжить, світ змінюється, а з ним змінюються і тенденції бізнесу, і запити суспільства. Як бачимо, місце привабливої раніше нерухомості посіла «зелена енергетика», органічні продукти, ритейл, які дають набагато більше шансів для початку успішного бізнесу вже сьогодні.

Читайте также: