Білорусь поставить весь придбаний Україною бензин у найближчі 3-4 дні

logo


Про це йдеться у повідомленні «Білоруської нафтової компанії».

«Сьогодні почалось постачання світлих нафтопродуктів до України в обсягах, пропорційних зобов’язанням компанії в межах чинних контрактів. Всього на адресу покупців «білоруської нафтової компанії» поставлять 32 тисячі тонн дизельного пального та 10 тисяч тонн бензинів. Українські обсяги буде відвантажено у найближчі 3-4 дні», — йдеться у повідомленні компанії.

Там зазначають, що через неякісну російську нафту НПЗ компанії працюють в умовах форс-мажорних обставин.

21 квітня у Білорусі повідомляли, що нафта, яку туди постачає Росія, має високий вміст хлорорганічних сполук, які можуть пошкодити обладнання НПЗ.
22 квітня Білорусь обмежила експорт нафтопродуктів до інших країн. Частка білоруського палива на українському ринку складає близько 33%.
23 квітня стало відомо, що російська низькоякісна нафта надійшла до Польщі та України.
Раніше стало відомо, що Україна посилила контроль за якістю нафти у своїх нафтопроводах через неякісну російську нафту, що постачається до Білорусі. У Білорусі заявили, що планують знайти альтернативу російській нафті та імпортувати нафту з чорноморських та балтійських портів.
В українському уряді заявили, що намагаються вирішити ситуацію з ймовірним дефіцитом пального з мінімальними втратами.
Згодом стало відомо, що Польща та Німеччина відмовилися від низькоякісної російської нафти, яку купують через нафтопровід «Дружба».
25 квітня Білорусь частково відновила постачання нафтопродуктів до України.

Окрім цього, 18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів та вугілля до України. Крім цього, Росія заборонила український експорт низки товарів, зокрема труб.

Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.

В українському уряді вважають, що запроваджені обмеження не матимуть суттєвих негативних наслідків для економіки України. Зокрема, через те, що товарооборот між державами скорочується з року в рік.