Бескидський тунель і аграрії: чи буде користь агровиробникам від запуску нової залізниці до Європи?

logo


Експерти пояснили, чому збільшення експорту агропродукції залежить не від Бескидського тунелю.

Збільшення пропускної здатності Бескидського тунелю є позитивним, утім не основним фактором для збільшення експорту вітчизняної агропродукції. Про це свідчать думки експертів, повідомляє «Агроінсайдер».

Так, за словами керівника проекту «Перевезення агропродукції» компанії AsstrA-Associated Traffic AG Олексія Сорокіна, для кінцевого споживача перевезення аграрних вантажів залізницею через Бескидський тунель буде дешевше, ніж автомобільним транспортом. Тому «Укрзалізниця» могла б конкурувати з автотранспортом, однак за умови, що залізниця вирішить проблему з дефіцитом вагонів, локомотивів і машиністів.

«У разі ж, якщо ситуація з рухом на Львівській залізниці залишиться на тому рівні, на якому вона знаходиться зараз, то, з тунелем або без, буде відбуватися зворотний процес», — вважає Сорокін.

Представник однієї з транспортно-експедиторських компаній, який тісно працює з «Укрзалізницею» на умовах анонімності пояснив, що Бескидський тунель — це тільки частина проблеми залізничних перевезень. Основні труднощі з перевезенням вантажів залізницею полягають не в низькій пропускній спроможності тунелю, а в дефіциті вагонів і локомотивної тяги, який збільшує термін перевезень залізничним транспортом в цілому по Україні.

Як зазначив екс-заступник міністра інфраструктури Олександр Кава, в напрямку Європи через цю ділянку залізниці йде залізорудна сировина і вантажі в контейнерах.

«Для транспортування сільгосппродукції цей напрямок не дуже затребуваний», — сказав він.

За словами Олексія Сорокіна, обсяги перевезень зерна та інших аграрних вантажів залізницею в західному напрямку залежать від квот на експорт продукції, встановлених ЄС для України.

«При чому все квоти справно вибираються повністю. Тому, збільшення обсягів транспортування залежить не від тунелю», — резюмував експерт.

За матеріалами agroinsider.com.ua