Банк-«зомбі» не відновить свою роботу через НБУ

logo


Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: банки

Банк «Хрещатик», який мали ліквідувати за рішенням Нацбанку, не відновить роботу. Хоча Верховний суд визнав незаконними дії НБУ.

7087_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

Про це розповів Ростислав Кравець, старший партнер адвокатської компанії «Кравець і партнери».

«Суд визнав, що Нацбанк проводив неналежний контроль діяльності банку «Хрещатик». Для власників банку рішення суттєвих значення не має. Вони будуть нести відповідальність за дії, які призвели до неплатоспроможності банку. Кредитори банку зможуть отримати компенсацію за завдані збитки. Крім того, НАБУ має притягнути керівництво Нацбанку до кримінальної відповідальності за покривання проблем банку «Хрещатик» та бездіяльність», — каже Кравець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВР нарешті звільнила Валерію Гонтарєву

Адвокат вважає, що вкладники зможуть повернути свої кошти.

«Тепер з юридичного боку продаж активів банку був незаконним. Їх можна повернути, якщо оскаржити рішення в судах. Навіть позичальникам, майно яких слугувало заставами в інших кредитах. Відновити роботу банк «Хрещатик» не зможе. В подібній ситуації були й інші установи, зокрема банк «Укрпромгаз», «Фінанси та кредит». Тоді також Нацбанк був винен у доведенні до неплатоспроможності, а вкладники втратили гроші. Люди зараз подають позови проти НБУ, щоб стягнути свої кошти. Ці справи в процесі, але шанси на виграш досить значні», — додав Ростислав Кравець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Читайте также: