Арбітраж об’єднав позов «Газпрому» про розірвання транзитного контракту та $12-мільярдний позов «Нафтогазу» про тариф

logo


20:13 09.11.2018

Арбітраж об'єднав позов "Газпрому" про розірвання транзитного контракту та $12-мільярдний позов "Нафтогазу" про тариф

Арбітражний інститут торговельної палати Стокгольма об’єднав в одну справу позов «Газпрому» про розірвання транзитного контракту через Україну та позов «Нафтогазу України» про перегляд тарифу на $12 млрд, повідомляє «Газпром» (MOEX: GAZP) у меморандумі нового випуску єврооблігацій.

У березні 2018 року «Газпром» запропонував «Нафтогазу України» «відновити баланс інтересів», порушений рішенням арбітражу про контракт на транзит (він зобов’язав російську сторону виплатити $4,7 млрд штрафу за недозавантаження української ГТС).

Після провалу цих переговорів «Газпром» подав позов про розірвання транзитного контракту. «Нафтогаз» 22 травня представив свою відповідь і свої міркування щодо умов постачання і транзиту.

Також у липні «Нафтогаз» подав позов до Стокгольмського арбітражу з вимогою переглянути ставку тарифу на транзит із 18 березня 2018 року та вимогою від «Газпрому» приблизно $11,6 млрд за період із 18 березня 2018 по 31 грудня 2019 року (термін закінчення контракту). «Газпром» 14 серпня представив свою відповідь на ці вимоги.

Арбітраж 6 вересня вирішив об’єднати обидва позови в одну справу, пише «Газпром».

Графік слухань в об’єднаній справі поки що не погоджено.

«Газпром» також повідомив, що Апеляційний суд округу Свеа 27 листопада розпочне розгляд апеляції «Газпрому» на рішення арбітражу про контракт на транзит.