Антирейдерська комісія у 2017 повернула у власність громадян 8,5 тис. га

logo


Антирейдерська комісія у 2017 році задовольнила понад 600 скарг. У власність громадян повернулося 6,2 тис. земельних ділянок загальною площею понад 8,5 тис. га. 

Про це повідомила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова, передає kurkul.com.

«Для Антирейдерської комісії минулий рік був роком напруженої, але продуктивної роботи. Все більше людей дізнається про можливість, звернувшись до комісії, швидко відновити свої права і не потрапити у багаторічну судову тяганину. Так, у цьому році Комісія задовольнила 604 скарги, повернувши у власність громадян 6,2 тис. земельних ділянок загальною площею більше 8,5 тис. га та майже 130 тис. кв. м нерухомого майна», — сказала Олена Сукманова.

За її словами, на рахунку Комісії у 2017 році багато позитивних випадків, коли були скасовані незаконні реєстраційні дії та відновлена справедливість.

«Найвідомішими з них стало повернення Комісією киянам-інвесторам 52 квартир, відчужених рейдерським способом, повернення законному власнику універсаму «Харків» (м.Київ), повернення права оренди на 25 земельних ділянок площею 105 га підприємству з французькими інвестиціями «Агрофірма «Лідер» (Дніпропетровська область) та права оренди на 178 земельних ділянок площею 373 га для ТОВ «Агрофірма Шаргород» (Вінницька область)», — зазначила заступник міністра.

Також Комісія скасувала незаконну реєстрацію щодо зміни керівника агропідприємства «Світильнянське» (Київська область) та назавжди анулювала реєстратору О. Шейк-Сейкіну доступ до Держреєстру речових прав на нерухоме майно.

Нагадаємо, в Україні в останні роки різко збільшилася кількість рейдерських атак на підприємства, особливо в аграрному секторі. Для боротьби з рейдерами в 2016 році Верховна Рада ухвалила так званий антирейдерський закон, а влітку 2017 року по всій країні було розгорнуто мережу антирейдерських штабів.