Антикорупційна прокуратура готує арешт майна соратника Яценюка

logo


Екс-нардеп Микола Мартиненко вважає неадекватною апеляцію прокурорів

Колегія суддів ухвалила  рішення про перенесення розгляду апеляційної скарги щодо запобіжного заходу соратнику Яценюка, екс-нардепу Миколі Мартиненку на 10.00 12 травня. Про це інформує Українська правда.

Рішення ухвалили через те, що до апеляційного суду Києва не надійшли матеріали провадження зі Солом’янського райсуду столиці.

Сам екс-нардеп вважає неадекватною апеляцію прокурорів.

«Це неадекватно (клопотання САП на оскарження рішення Солом’янського райсуду, – ред.). Солом’янський суд наклав на мене зобов’язання і я їх дотримуюся, хоч з ними не погоджуюся. Я готовий навіть цю міру виконувати», – зазначив після засідання Мартиненко.

Він також уточнив, що всі закордонні паспорти здав міграційній службі. Крім того, екс-нардеп повідомив, що уже двічі був на допиті у НАБУ.

Тим часом Спеціалізована антикорупційна прокуратура звертатиметься до суду з клопотанням про арешт всього майна екс-нардепа.

При цьому прокурор САП Роман Симків не зміг відповісти, чи буде відомство звертатися до суду з відповідним клопотанням, пославшись на таємницю слідства.

3 травня суд мав також розглядати апеляція щодо Сергія Переломи, однак матеріали в його справі також до суду не надійшли.

Нагадаємо, 20 квітня екс-нардепа доставили у НАБУ для проведення процесуальних та слідчих дій. Мартиненка затримали за підозрою у розтраті грошей держпідприємства «СхідГЗК».

Досудове розслідування встановило, що в період з 2013 року по 2016 рік злочинна організація у складі службових осіб ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», службових осіб «STEUERMANN Investitions und Handelsgesellschaft mbH», а також групи осіб, які мали контроль над вказаними підприємствами, у тому числі Мартиненко, вчинила розтрату коштів ДП «СхідГЗК».

Розтрата відбулася внаслідок неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП «СхідГЗК» через австрійську компанію-посередника STEUERMANN.

«Державне підприємство, яке не мало права оголошувати конкурс на придбання урану, його провело. Виграла австрійська фірма, яка цей уран не видобувала. Гроші були перераховані з ДП в Австрію фірмі, бенефіціарами якої є наші підозрювані», – пояснюють у  САП.

Сума збитків завданих державі оцінюється в 17,28 млн дол. США.

За вчинення злочинів, інкримінованих Мартиненку, йому загрожує покарання у вигляді ув’язнення на термін від 8 до 12 років.

Залишити коментар