Андрій Новак: Уряд не зможе повернутися в рамки прогнозованої інфляції на рівні 8,1%

logo


Андрій Новак, голова Комітету економістів України

Заява Національного банку про те, що вони переглянуть показники інфляції – це вже є заява постфактум. Тому що темпи інфляції вже явно не будуть в тих межах, що передбачені в державному бюджеті на 2017 рік, а саме – 8,1%. Це пояснюється тим, що зростають практично всі головні фактори собівартості. Перш за все, це енергоносії.

В ціні зростають енергоносії всіх типів – і газ для промисловості, і газ для населення, і дизельне пальне, і бензин, і навіть автогаз, а це в свою чергу тягне за собою здорожчання всіх без винятку товарів і послуг, тому що у всіх без винятку товарах і послугах в структурі собівартості вагому частку займають саме енергоносії.

Також сьогодні уряд і НБУ підривають можливість економічного росту в українській економіці. Проект бюджету на 2018 рік, де закладено курс долара на кінець року на рівні 30 грн 10 копійок, свідчить про подальшу досить глибоку девальвацію гривні ще на 15% від сьогоднішнього ринкового курсу. А це призведе до здорожчання імпорту.

Ніякого повернення до прогнозованих показників інфляції 8,1% на 2017 рік уже не буде. Будуть тільки чергові перегляди прогнозів у бік їх збільшення показника інфляції… а якщо при всьому цьому Національний банк ще підвищить облікову ставку, це буде ще одним свідченням того, що НБУ працює на підрив розвитку національної економіки.

Головний фактор, який стримує розвиток національної економіки, – це надто дорогі кредитні банківські ресурси, які не дають можливості розвивати реальні сектори економіки, а банки при таких високих ставках можуть працювати тільки на спекулятивній економіці.

Джерело: Андрій Новак