АМКУ взявся з’ясувати причину подорожчання цифрових тюнерів

logo


Антимонопольний комітет України звернувся до торгівельних мереж, які продають цифрові тюнери, тому що через вимкнення аналогового телебачення «питання цін на такі тюнери є надзвичайно важливим».

АМКУ взявся з'ясувати причину подорожчання цифрових тюнерів
АМКУ взявся з'ясувати причину подорожчання цифрових тюнерів

Про це йдеться в повідомленні на сайті відомства.

«Антимонопольний комітет України у зв’язку зі зверненнями та скаргами громадян для з’ясування питання завищених цін на телевізійні тюнери, які можуть приймати цифрове ефірне телебачення у стандарті DVB-T2 (MPEG-4), надіслав вимоги ТОВ «Розетка.УА», ТОВ «Сав-Дістибьюшн», ТОВ «Дієса», ТОВ «Алло», ТОВ «Комфі Трейд» та іншим мережам», — йдеться в повідомленні.

В АМКУ зазначили, що у зв’язку із вимкненням аналогового телебачення в Україні, а також беручи до уваги прохання Нацради України з питань телебачення і радіомовлення «зважати на можливе різке збільшення попиту серед населення на телевізійні тюнери» та ініціативу Кабінету міністрів України звільнити тюнери до 1 січня 2020 року від в’їзного мита – «питання цін на такі тюнери є надзвичайно важливим і будь-які зловживання у цій сфері, у разі їх наявності, є неприпустимими».

Як повідомляв «Детектор медіа», Кабінет Міністрів схвалив законопроект щодо звільнення до 1 січня 2020 року від ввізного мита відеотюнерів цифрового ефірного телерадіомовлення, що підтримують стандарт DVB-T2. Після схвалення на засіданні уряду Кабмін має внести законопроект на розгляд Верховної Ради.

Нагадаємо, за рішенням уряду у зв’язку з переходом на цифрове мовлення з 1 вересня в Україні було вимкнено аналогове ефірне телебачення по всій території країни, крім зони ООС (Донецька та Луганська області), прикордонних територій з Кримом (Херсонська область) і Росією (Чернігівська, Сумська та Харківські області). Також уряд продовжив до 1 травня 2019 року аналогове ефірне мовлення телеканалів Національної суспільної телерадіокомпанії України та місцевих телеканалів, які не мають цифрових ліцензій.

Однак 25 вересня Концерн РРТ, який є оператором ефірного аналогового телебачення, через заборгованість вимкнув аналогову трансляцію телеканалу «UA: Перший» майже по всій Україні, крім зони ООС і прикордонних з Кримом і Росією областей.

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики пропонує передбачити в державному бюджеті кошти на купівлю цифрових тюнерів DVB-T2 (сет-топ-боксів) для малозахищених верств населення.

Читайте також