Американський політолог розповів про відношення США до України та майбутній крах Росії

logo


Відомий американський політолог Джейсон Смарт відповів на хвилюючі питання українців в своєму інтерв`ю виданню Gazeta.ua.

На думку експерта Росія переслідує в Україні та Сирії дві різні мети. 

«Росія хоче дестабілізувати Україну через Донбас. А в Сирії хочуть мати свою базу, щоб захищати свої інтереси перед усіма арабськими країнами. Вони можуть завтра піти з України, й нічого поганого для них не буде. А піти із Сирії — катастрофа. Тому і продовжуватимуть»,- розповідає політолог.

При цьому, на думку експерта, такі дії в комплексі зі стягуванням техніки до кордонів з КНДР можуть мати трагічні наслідки для Путіна. Витрати збільшуються, санкції ніхто не скасовує, а народ Росії все більше починає відчувати нестачу грошей у власних кишенях. 

«Економічна катастрофа — найбільша загроза для Путіна. Коли людям немає чого їсти, вони готові піти проти влади. Всі історичні революції — французька чи американська мали економічні причини. Всі імперії помирають. Римська, Єгипетська, Британська, Французька. Це лише питання часу. І це завжди через економічні чинники або тривалу війну. Тоді стається колапс», — каже Джейсон Смарт.

Що стосується України, то тут не слід сподіватися на велику економічну підтримку з боку США. 

«Є 192 країни світу, куди американці можуть вкладати кошти. Бачать, що в Україні – це гроші на вітер. Немає сенсу вкладати, бо їх розкрадуть. Найбільше розчарувала «боротьба з корупцією». Шукатимуть країни з кращими можливостями», — ділиться політолог.

З тих же причин не слід сподіватися й на летальне озброєння від США. 

«Не дадуть (зброю, — ред.). Через корупцію. Звідки ми знаємо, що її не розкрадуть і не продадуть терористам? Не довіряють українцям», — розповідає Джейсон Смарт.

Проте зовсім без допомоги Україна не залишиться. 

«Допомагатимуть у військовій сфері, бо розуміють, що тут війна. Якщо Україна її програє, це буде катастрофа для Сполучених Штатів і всієї Європи. Всі американці та європейці розуміють, що треба допомогти Україні вже. Це і в наших інтересах», — вважає експерт.