Американська компанія відновлює видобуток газу на Закарпатті

logo


17171162852-1Компанія Cub Energy Inc. (США) домовилася про покупку установки видалення азоту (nitrogen rejection unit) вартістю близько $ 1,6 млн для проведення заходів з відновлення видобутку природного газу на Русько-Комарівському родовищі компанії «Тисагаз» (належить Cub Energy) в Ужгородському районі Закарпатської області. Про це йдеться у повідомленні компанії.

Видобуток газу на Русько-Комарівському родовищі (площа 7 км кв.) було припинено 1 квітня 2016 року, оскільки вміст азоту в природному газі з свердловин на цьому родовищі перевищувала допустимі законодавством України норми.

«Призначення нового операційного директора (COO) Керрі Кендрика (Kerry Kendrick) призвело до переоцінки операцій в західній Україні, і ми всі разом вважаємо, що нова установка видалення азоту – кращий варіант для компанії відновити виробництво та інвестиційну діяльність на Русько-Комарівському родовищі, яке повністю наледжить нам», – цитує Голову  ради директорів Cub Energy Inc. Михайла Афендикова прес-служба компанії.

Виробник установки видалення азоту – американська компанія SepPro Systems Inc. Згідно з домовленою схемою оплати установки, $1 млн. повинні бути перераховані постачальнику протягом 30 днів. Ці кошти планується залучити за рахунок кредиту у одного із службовців компанії по 6% річних з терміном погашення з 30 вересня 2018 р по 30 червня 2019 р Поручителем по кредиту виступає компанія Gastek, яка опосередковано володіє 35% компанії KUB-Gas. Запуск роботи установки очікується в кінці поточного року.

Cub Energy зі штаб-квартирою в Х’юстоні (Техас) і офісом в Києві відносить себе до числа п’яти найбільших приватних нафтогазових операторів України.

Її основними активами є 40%-ва частка в українській нафтогазовій компанії «Куб-Газ», що розробляє Ольгівське, Макіївське, Північно-Макіївське, Вергунське і Крутогорівске родовища в Дніпровсько-Донецькому басейні, а також компанія «Тисагаз», якій належить 2 газові ліцензії: на Російсько-Комарівському та Станівському родовищах.

Найбільшим акціонером компанії є бізнесмен Михайло Афендіков.

Cub Energy Inc. на початку квітня цього року повідомила про призначення COO К.Кендріка, який раніше обіймав аналогічну посаду в російській видобувній компанії Urals Energy, а також посаду генерального директора компанії Occidental по РФ, інформує businessz.com.ua.

Читайте также: