Але це не точно: комплекс точного землеробства окупається в Україні за 5-7 років

logo


Фото: pvsm.ru

Термін окупності повного комплексу точного землеробства в аграрному секторі України складає 5-7 років. Для невеликих сільгоспвиробників – це велика розкіш, тому вони орієнтуються на технології, що окуповуються до 2 років. Про це заявив Юрій Петрук, голова правління AgTech Ukraine, інформує Українська аграрна конфедерація.

За його словами, з цієї причини диджиталізація в українському агросекторі зараз активніше розвивається саме в рослинництві, адже тут найбільше технологій, що окуповуються за 2 роки. Це, зокрема, системи контролю пального, використання дронів, агрохімічний аналіз та сканування ґрунтів. У тваринництві інновації використовують набагато рідше, а їх термін окупності подекуди сягає 12 років.

З іншого боку, інновації зараз просто необхідні, стверджує Ярослав Бойко, директор AgriLab, оскільки до них виробника спонукає ряд зовнішніх чинників як-то постійне підвищення цін, обмеженість ресурсів, вартість землі та зміни клімату.

Застосування цифрових технологій у сільському господарстві дає можливість підвищити урожайність культур, оптимізувати процес використання добрив та поливу.

Проте Бойко наголошує, що для отримання від точного землеробства максимального очікуваного ефекту, впроваджувати його необхідно системно.

«Диджиталізація сільгоспвиробництва дає змогу оперативно приймати рішення та вирішувати будь-яку проблему. А полем тепер можна ефективно управляти за допомогою планшета», – говорить він.

За словами експертів, сучасні цифрові рішення в аграрній сфері вимагають додаткового навчання персоналу та зміни існуючих освітніх програм, а також підготовки не лише студентів, а й викладачів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.