Активісти запустили фандрейзингову кампанію, щоб дослідити якість води у селах України

Ольга Проскурова

Екоактивісти «Екодії» запустили фандрейзингову кампанію по збору 50 тисяч грн для того, щоб проаналізувати якість води у 10 селах України.

Про це йдеться на сайті кампанії.

Офіційна статистика, свідчить, що 99% забруднення води в Україні продукують житловий сектор, промисловість та енергетика, і лише 0,5% — сільське господарство. Водночас у ЄС рахують, що більше половини забруднення вод походить від агросектору.

Така різниця у даних виникає за відсутності в Україні системного моніторингу за впливом на воду у сільській місцевості. Саме там протікають десятки тисяч річок, які впадають у головні ріки країни і далі у моря.

«Екодія планує провести громадський аналіз якості води у щонайменше 10 громадах, де бракує даних про забруднення води. Так ми зможемо сформувати інтерактивну мапу забруднення місцевих вод, що впадають у головні водні артерії та напувають країну. Під час Експедиції ми передамо частину обладнання місцевим ініціативним групам та навчимо їх надалі проводити самостійні дослідження води», – йдеться у повідомленні.

Підтримати проєкт можна за посиланням.

«Пити воду з цього колодязя небезпечно», – такого висновку дійшла наша експертка Анна Даниляк після аналізу води у…

Posted by Екодія on Thursday, April 29, 2021