Акціонери вимагають ліквідувати «Мотор Січ» в судовому порядку

этот материал доступен на русском

Причиною, яка змусила одного з акціонерів вдатися до таких дій, стали арешти акцій «Мотор Січі», накладені у 2017, 2018 і 2020 роках на вимогу СБУ.

Причиною цієї вимоги стали арешти акцій «Мотор Січі» / фото УНІАН

Господарський суд Запорізької області може ліквідувати одне з найбільших у світі підприємств з виробництва авіаційних двигунів «Мотор Січ».

Про це повідомляє Delo.ua.

Видання зазначає: згідно з матеріалами реєстру судових рішень, позов про ліквідацію підприємства подав один з його акціонерів.

«Причиною, яка змусила його вдатися до таких дій, є арешти акцій» Мотор Січі «, накладені у 2017, 2018 і 2020 роках на вимогу СБУ. Ці арешти забороняють проводити загальні збори акціонерів підприємства, а отже, виплачувати акціонерам дивіденди — що є серйозним порушенням закону «, — йдеться в матеріалі.

Так, пояснюється, що згідно зі ст. 32 ЗУ «Про акціонерні товариства», акціонерне товариство зобов’язане щороку проводити загальні збори акціонерів. Санкцією ж за порушення цієї вимоги понад два роки поспіль відповідно до ст. 5 п. 31-1 ст. 8 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» як раз і є подача позову про ліквідацію підприємства.

«Мотор Січ» у 2018-2020 роках не проводила загальні збори акціонерів, через що виплата дивідендів не здійснювалася. Хоча до цього, з 1995 року по 2016 рік включно, дивіденди нараховувалися і виплачувалися «, — нагадує видання.

Водночас особлива увага загострюється на тому, що з моменту накладення арештів на підприємство його основні фінансові показники стрімко падають.

Зокрема, чистий фінансовий результат «Мотор Січі» зменшився з близько 2,8 мільярда гривень у 2017 році до приблизно 0,6 мільярда гривень у 2020-му. Також за цей час вже 7 760 осіб втратили робочі місця.

Разом з тим, підкреслюється: о 12:00 14 серпня Шевченківський райсуд Києва розгляне клопотання про скасування арешту акцій «Мотор Січі», результатом чого може стати недопущення ліквідації підприємства — «В разі, якщо ініційований СБУ арешт буде скасовано».

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter