Агроіндустріальний холдинг МХП оголосив про продовження конкурсу «Село: Кроки до розвитку» (ВІДЕО)

logo


22 травня 2019, 21:06 …

Напередодні у столиці агроіндустріальний холдинг МХП оголосив про продовження та розширення конкурсу «Село: Кроки до розвитку». Проект реалізують вже вчетверте.

Вікторія Нагірняк, керівник відділу КСВ МХП:

«Проект «Село: кроки до розвитку» – це конкурс мікрогрантових проектів, який спрямований на підтримку  малого та мікробізнесу».

Цьогоріч втілювати свої бізнес-ідеї зможуть мешканці сотні сіл із восьми областей України. Серед них і Черкаська область.

Вікторія Нагірняк, керівник відділу КСВ МХП:

«Цей проект виконує низку проблем. По-перше, це підтримка жителів сіл, де реалізовується проект, по-друге, можливо ми будемо гучно казати, але це боротьба з трудовою міграцією».

За роки проведення конкурсу загальний бюджет проекту виріс від 400 тисяч гривень до 5 мільйонів. Холдинг МХП допомагає розпочати власну справу як коштами, так й інформаційно-консультаційною підтримкою фахівців.

Вікторія Нагірняк, керівник відділу КСВ МХП:

«Ми будемо робити ставку на нестандартність, на інноваційність , але ми розуміємо, що 50 тисяч гривень – це кошти на які іноваційно багато не зробиш, але це буде старт».

На Черкащині конкурс «Село: Кроки до розвитку» реалізовує Ресурсний центр «АНГО». У 2016 році на початку проекту в області було обрано 10 проектів-переможці, у 2018 – близько 30.

Анатолій Рекун, виконавчий директор ресурсного центру «АНГО», партнер проекту в Черкаській області:

«Створюються як фермерські господарства, так і збільшується кількість послуг в селі. У нас уже відкривається танцювальні студії, наприклад, є станція техобслуговування – завдяки проекту створюється».

Учасникам конкурсу мікрогрантових проектів варто взяти участь у семінарі з написання бізнес-плану.

Леся Аронець, голова правління ГО «Еталон», партнер проекту в Івано-Франківську:

«Тут дуже важливо, як сказав сьогодні Анатолій,що мають можливість сприйняти участь люди,які не є ще підприємцями але в разі виграшу вони мають час зареєструватися як фізичні особи, підприємці».

Ініціатори проекту наголошують, такий конкурс проводитимуть надалі. Зауважують, результати кожного проекту перспективні, після

Вікторія Нагірняк, керівник відділу КСВ МХП:

«Найголовніше те, що ми бачимо зацікавленість людей у розвитку, те що люди бажають добробуту, вони розуміють, що вони можуть зробити, як вони можуть зробити. Дійсно ми бачимо, що люд, яких ми грантуємо та допомагаємо, вони залишаються в Україні».