Аграрії назвали головну небезпеку для озимих культур

logo


Ворогом посіяних на зиму рослин є послідовний вплив на них потепління і морозу. Як це працює, розповіли у Департаменті агропромислового розвитку Харківської облдержадміністрації, передає slk.kh.ua.

— Найнегативніше, що може далі трапитися з озимою, це так звана льодова кірка. Це коли при потеплінні і таненні снігу волога не всмоктується промерзлою землею, залишиться на її поверхні і далі при різкому ударі морозу миттєво замерзає. Так на полі утворюється справжнісінький шар криги. Цей лід перешкоджає доступу кисню до рослин, і ті помирають, — розповів директор Департаменту Олександр Нездюр. — Це та основна небезпека, про яку говорять наші аграрії.

А от  -15 градусів навіть без снігу рослини витримують дуже просто, і навіть  -25 градусів, але не дуже довго, не більше 10-15 днів.

За даними Олександра Нездюра,  восени сходи були отримані майже на 100 % засіяній території. Нині достатньо сприятливі умови для того, щоб рослини були у стані зимового спокою.

Цього року озимими на Харківщині засіяно 547,8 тис. га, що на 3,3% більше, ніж у 2017-му, у тому числі 517,3 тис. га під озиму пшеницю.

— У випадку, якщо погодні умови будуть сприятливими і буде правильно проведено комплекс агротехнічних робіт — своєчасне внесення добрива, у першу чергу азотних, думаю, можна говорити, що врожай очікується непоганий, — поділився прогнозом Олександр Нездюр.