Аграрії на Банковій обговорили ринок землі із Зеленським, Гончаруком і Богданом

Президент запевнив, що почув усіх і врахує різні точки зору.

В Офісі президента України відбулася зустріч глави держави Володимира Зеленського з представниками аграрної галузі. В ній узяли участь представники всеукраїнських аграрних громадських організацій, галузевих асоціацій, фермерських господарств із різних регіонів країни.

Як повідомляє президентська пресслужба, ініціаторами зустрічі стали аграрії, а темою розмови – запровадження ринку сільськогосподарської землі та проведення земельної реформи. До розмови долучилися також прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, уповноважений президента із земельних питань Роман Лещенко та керівник Офісу президента Андрій Богдан.

Читайте також:

Законопроєкт про ринок землі зареєстрували в Раді. Текст

Представники галузі поділилися своїми побоюваннями щодо наслідків відкриття ринку землі в Україні та запропонували втілювати зміни поетапно – зокрема, спочатку відкрити право придбати землю українським громадянам, а вже на завершальній стадії реформ дозволити це робити іноземцям. Окрім того, йшлося про доступне кредитування для малих і середніх фермерських господарств, а також загрозу монополізації ринку сільськогосподарської землі.

Зеленський наголосив на готовності чути думки аграріїв та якісно впроваджувати реформи, при цьому спираючись на успішних іноземний досвід. А Богдан пояснив, що легалізація обігу земель сільськогосподарського призначення дасть поштовх до залучення інвестицій і зростання економіки. «Щоб тут побудували великі заводи, які перероблятимуть продукцію, на яких працюватимуть тисячі робітників, і щоб ви продавали продукцію з доданою вартістю, – щоб це зробити, привести сюди іноземців і побудувати ці заводи – це дати їм можливість у певній формі володіти цією землею», – пояснив керівник ОП.

Відео

Уряд оприлюднив проект закону про ринок землі для громадського обговорення

Ухвалення саме цього закону є умовою скасування мораторію на продаж землі, який триває вже 18 років. Про те що не можна так поспіхом відкривати ринок землі — у регіонах агріарії вийшли з протестами. У столиці на прес-конференцію вийшов і міністр економрозвитку, який заявив, що ринок землі не відкривають, вони лишень виводять його з тіні.