Аграрії Херсонщини пообіцяли «засипати» Україну кавунами

logo


arbuz.jpg

Аграрії Херсонщини чекають в цьому році урожай кавунів 235 тисяч тонн, що на на 5-7% більше ніж торік. Про це в ексклюзивному коментарі Agronews повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації Олександр Паливода.

«В цьому році в Херсонській області посіяно 23 тисячі гектарів кавунів, середня врожайність очікується близько 101 центнера і загальний вал буде 235 тисяч тонн. Це очікуваний прогноз, що на 5-7% більше в порівнянні з минулорічним врожаєм. На сьогодні вже зібрано 25 тисяч тонн кавунів. Прогнози зсунулися і збір врожаю почався раніше, тому що була рання весна, було мало опадів», — сказав Паливода. Він вдодав, що зараз ще рано давати остаточні прогнози по врожайності кавунів і по цінам на них в сезон, але якщо погодні умови будут сприяти «все буде чудово».

Чиновник нагадав, що в минулому році через сильну засуху в Херсонській області в Україні виник дефіцит пізніх кавунів, що спричинило рекордне підвищення цін на них. 

Нагадаємо, що в 2017 році в Україні відбулось рекордне здорожчання кавунів, ціни в Києві на них в серпні досягали 8 гривень за кілограм.