А.Рева:«Ми прийняли повністю нову редакцію положення про субсидії»

logo


18 Червня 2018 p. 11:50

За словами Міністра, сучасне положення передбачає новий підхід до обчислення доходів громадян, які претендують на субсидії

Зміни до програми субсидіювання стали темою зустрічі Міністра соціальної політики України Андрія Реви з представниками Світового банку.

На зустрічі Андрій Рева розповів, що постанова Кабміну, в якій знайшли відображення ці зміни, посилила адресність допомоги.

“Ця постанова вже два місяці активно обговорюється як суспільством, так і експертним середовищем, – зазначив Міністр. – Ми прийняли повністю  нову редакцію положення про субсидії. Попереднє було розроблене ще в 1995 році. І всі ці 23 роки лише вносились — нагромаджувались зміни в це положення. Тепер це – цільовий документ, і він відображає зміни законодавства  за  всі ці роки”.

За словами Міністра, сучасне положення передбачає новий підхід до обчислення доходів громадян, які претендують на субсидії, і це, по-перше. А, по-друге, при наданні субсидій враховується майновий стан. Також внесено зміни  розміру соціальних  нормативів споживання газу.

Також  змінами передбачено введення норми про обов’язкову плату своєї частки.

П’яти категоріям претендентів на субсидії необхідно буде повторно подавати декларацію з метою верифікації доходів. Востаннє вони це робили в 2015 році.

Спрощено й полегшено нарахування  субсидій для внутрішньо-переміщених осіб.   

Положення є  підготовчим етапом до початку монетизації субсидій. Цей процес має розпочатись з 1 січня 2019 року. Хоча механізм проведення цього процесу ще до кінця не відпрацьований, однак Міністр соціальної політики вважає, що монетизацію потрібно проводити поступово, в  три  етапи:  перший  почнеться з 1 січня, другий – з 1 травня,  а завершальний третій – з 1 жовтня 2019 року.

Також на думку Андрія Реви, необхідно виокремити субсидіантів, котрі мешкають у багатоквартирних будинках із центральним опаленням, аби гроші їм перераховувати безготівково,  на картку. 

Для можливості коментувати, вам потрібно авторизуватись на сайті