90% людей лишаться без пільг на проїзд, – експерт

logo


Монетизація пільг на проїзд запрацює через два місяці. Однак, якщо процедура верифікації буде достатньо складною, а вигода – маленькою, багато пільговиків взагалі не отримають грошові виплати, прогнозує експерт з транспортних питань Віктор Медвідь.

Про це йдеться у статті Катерини Петренко для сайту «24»: Монетизація пільг на проїзд: чи запрацює на практиці

Справа в тім, що 14 березня Кабмін затвердив заміну пільг на проїзд грошовими компенсаціями. Люди замість безкоштовного користування громадським транспортом отримуватимуть гроші, якими розплачуватимуться. Однак, перший етап – верифікація пільговиків. Це робитиметься, щоби відсіяти «зайців», говорять в уряді.

Якщо будуть складнощі з верифікацією, 90% людей відмовляться від оформлення пільг. І держава просто лишить кошти собі. Це розраховано на економію бюджетних коштів і продиктовано перш за все політикою лібералізації економіки. Надалі жодних пільг не буде. У перспективі все буде за жорсткими ринковими вимогами,– вважає Медвідь.

Директор консалтингової компанії «William Invest Expert» Віктор Медвідь

На його думку, від впровадження монетизації виграють перевізники, виручка яких зросте мінімум на 10%. І звісно ж, держава. Покращенням постанови займатиметься Мінсоцполітики. Відтак спрощення процедури верифікації – основне завдання уряду, наголосив експерт.

«Більшість пільговиків – пенсіонери. Для них і оформлення субсидій – психологічна травма. А якщо ще й займатись оформленням додаткових пільг… Багато хто цього просто не робитиме. Тому верифікація має проходити у максимально простому вигляді, щоби не лише перевізники виграли, але й пільговики», – додав Медвідь.

Читайте також: Чи стане громадський транспорт Києва безкоштовним