80% молочної продукції в торгових мережах є фальсифікатом — експерти

logo


У Раді асоціації жінок-фермерів України переконані, що до 80% молока й молочної продукції в торгових мережах є фальсифікатом. Про це пише Lenta.ua.

Нагадаємо, під виглядом кефіру в Україні все частіше продають йогурт, оскільки в цьому продукті відсутні кефірні дріжджі.

На вигляд пристойне молоко, яке було розлито для зберігання в красиві упаковки, може цілодобово стояти на спеці й не скисати, набувати гіркуватого присмаку, змінювати колір, ставати більш каламутним або прозорим.

«Ви не забувайте, що в магазинах і в супермаркетах продається незрозуміло яке молоко. Підкреслюю, що в такій кількості, в якій воно представлене на полицях у супермаркетах, молоко в Україні не виробляється. Де його беруть — незрозуміло, і що ми зараз п’ємо — теж незрозуміло. Я вважаю, що відсотків 80% тієї продукції, що пропонується сьогодні покупцям, не має ніякого відношення до молока. Якщо ви будете мати знайомих селян, які продаватимуть на ринку, то ще є сенс його купувати, те молоко, що в магазинах — це вже незрозуміло який «молочний» продукт», — зазначає Людмила Клебанова, голова Ради асоціації жінок-фермерів України.

Під виглядом молока продається все що завгодно. Так воно й не кисне. Ми недавно в столиці перевіряли «прострочення» на полицях у різних супермаркетах. На маркуванні терміну зберігання молока в петропак-упаковці — 7 днів. Звірили дати. За фактом дата зберігання молока прострочена вже на два місяці. Покупці беруть молоко, тому що навіть не підозрюють про обман. Якась підфарбована хімічними речовинами консистенція білого кольору, яка ніякого відношення ніколи не мала до молока. Найприкріше, що продається вся ця погань за ціною 26 грн. за 900 г. продукту, — зазначає Максим Несміянов, виконавчий директор ГО Союз споживачів України.

Упаковка не роздувається. Відкриваємо упаковку, а в молоці бродіння немає — все прекрасно. Влітку це «молоко» при зламаних холодильниках на спеці також не змінює своїх фізичних властивостей — ми перевіряли. Це не молоко і навіть не «молочний продукт» — це фальсифікат, — додає експерт.