8 замість 32 гривень за кв. м: ОСББ, що пішли на модернізацію, за опалення платять у 4 рази менше – Зубко (Відео)

logo


25.01.2019 13:57

у 2014 році ми мали всього 23% лічильників, які ставали по тепловому обліку на будинках, нині маємо 77%

Про таке заявив в ефірі «5 каналу» віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

За темою

«Ще раз хочу наголосити: для нас є важливою енергоефективність. Перші ОСББ, які два роки тому пішли на модернізацію, а саме скористалися теплими кредитами і муніципальними програмами підтримки,  нині вже мають зменшення споживання енергії на 50%», – сказав Зубко.

«Якщо ми це рахуємо в грошах, то від тих нормативів, які існували до 2010 року і по лічильниках, які нині безпосередньо оплачують наші ОСББ, то на сьогодні ОСББ на Гашека, 18 (вулиця в Києві – ред.) приводили приклад, що поряд є будинки, які до цих пір платять 32 гривні за м. кв. за нормативами, а вони в минулому році в середньому заплатили за опалювальний сезон по лічильниках 8 гривень за квадратний метр. Тобто ефективність зросла в 4 рази. Тому ми будемо рухатися в цьому напрямку, бо енергетично незалежна країна може бути тільки тоді, коли ми реально будемо підходити з ефективним використанням», – сказав Зубко.

Він також розповів загалом, як Україна просувається в бік енергоефективності: «У 2014 році ми мали всього 12 тисяч ОСББ. Зараз у нас 3 тисячі ОСББ і 50 тисяч будинків з управителями. Ми мали всього 23% лічильників, які ставали по тепловому обліку на будинках. Сьогодні ми маємо 77%. Ми мали в модернізації комунальних підприємств буквально одне або два з 2009 року, коли зайшли фактично Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), зараз у нас тільки по світовому банку реалізується 12 проектів, які пов’язані з теплом і водопостачанням, по європейському інвестиційному банку у нас запущено 23 проекти, що пов’язані з теплопостачанням, з електропостачанням, з модернізацією».

Про реформу децентралізації та про ремонт доріг на місцях, дивіться у повному відео інтерв’ю:

Відео за темою