Звідки беруться гроші в бюджетах (відео)

logo


Інститут суспільно-економічних досліджень створив серію відеороликів «Контролюй бюджет власними руками».

У короткх відео роз’яснюють складні та незрозумілі аспекти бюджетного процесу та взаємозв’язку бюджетів і довгоочікуваних змін на краще у житті громадян України та громад у цілому.

Зі змінами бюджетного кодексу в кінці 2014 року місцеві бюджети почали отримувати дедалі більше грошей у своє розпорядження. Отже, зростання обсягів бюджетних коштів на місцях має стати поштовхом і до більш відповідального ставлення громадян до контролю формування та виконання місцевих бюджетів.

Зараз в Україні на всіх рівнях триває процес формування бюджетів на наступний рік, які необхідно затвердити до 25 грудня. У бюджетному процесі передбачена участь не лише чиновників, але і громадян. Громадяни мають низьку обізнаність щодо бюджетного процесу та часто не розуміють, які місцеві проблеми розв’язує місцева влада та з якими питаннями та вимогами звертатись до центральної.

Тема 1: Звідки беруться гроші в бюджеті?

Податки громадян складаюь найбільшу частину державного та місцевих бюджетів – майже 70%. Громадяни сплачують податки усюди: коли отримують зарплату, купуємо товари чи послуги, тримаємо гроші на депозитах. Левова частка сплачених податків прямує до держбюджету, менша частина залишається на регіональному рівні.

Детальніше – у відео.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно 🙂

Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A

Надрукувати

Читайте також

Loading…Читайте также: