ЗМІ повідомили нові подробиці справи за фактом вбивства Воронєнкова, яку завели у Росії

logo


У ході розслідування вбивства колишнього депутата Держдуми від КПРФ Дєніса Воронєнкова Слідчий комітет Росії (СКР) вилучив два нагородних пістолети вбитого, а також колекцію дорогих швейцарських годинників. Про це пише «Комерсантъ».

За інформацією видання, правоохоронці провели кілька обшуків і виїмок, у  ході одного з таких заходів з банківської комірки, зареєстрованої на Воронєнкова, були вилучені австрійський пістолет Glock і російський ПСМ. При цьому обидва вони виявилися нагородними.

Перший екс-депутат отримав від влади Киргизії за вагомий внесок в розвиток матеріально-технічної бази правоохоронних органів цієї країни.

Другий — ПСМ російського виробництва, призначений для прихованого носіння офіцерами спецслужб, екс-депутат отримав від керівництва нині ліквідованої Федеральної служби з контролю за обігом наркотиків (ФСКН).

«Разом із зброєю в банківській комірці зберігалася колекція з двох десятків швейцарських годинників найпрестижніших і дорогих марок», — зазначає видання з посиланням на джерела.

Крім того, Комерсантъ зазначає, що Воронєнков, не маючи вищої юридичної освіти, кілька років встиг пропрацювати у військовій прокуратурі в Рязані, а також у службі безпеки ФСКН.

«Отримані слідством дані не мають прямого відношення до злочину, скоєного проти громадянина Росії Вороненкова в Україні, але характеризують його як людину, схильну до афер. Можливо, одна з них і коштувала життя колишньому депутату», — розповіли джерела в російському Слідчому комітеті.

Адвокат Андрій Гривцов, який представляє інтереси  Воронєнкова у справі про рейдерське захоплення (воно поки не припинено), розповів, що його не знайомлять з матеріалами у справі про вбивство екс-депутата, тому він не може прокоментувати ці дані.

Нагадаємо, Дєніса Воронєнкова убили у центрі Києва біля готелю Premier Palace. Українські правоохоронці вважають, що до вбивства екс-депутата Держдуми РФ причетна Росія. Його вбивця отримав важкі поранення від охоронця Воронєнкова і помер у лікарні. Радник глави МВС Антон Геращенко заявив, що вбивцею є громадянин України Павло Паршов, агент російських спецслужб, який проник у силові структури України.

Воронєнков переїхав в Україну, і в грудні 2016 року отримав українське громадянство. Також він дав свідчення Генеральній прокуратурі України проти колишнього українського президента Віктора Януковича, який обвинувачується у державній зраді. Воронєнков частково підтвердив слідчим свідчення, які раніше дав інший колишній російський депутат Ілья Пономарьов, який отримав влітку 2016 року посвідку на проживання в Україні.Читайте также: