Земля он-лайн: уряд посилив боротьбу з агрорейдерами

logo


Поділитись на Facebook

Tweet on Twitter


Сьогодні на засіданні Уряду, було ухвалено низку технічних рішень, якіперешкоджатимуть рейдерству в аграрній галузі.

Завдяки цим рішенням буде унеможливлена реєстрація права нанеіснуючу земельну ділянку. Таким чином шахраїв позбавлятьможливості вчиняти подвійну реєстрацію оренди однієї земельноїділянки. Водночас, буде удосконалено процедуру встановлення особи таперевірки її дієздатності. Адже зараз багато людей представляютьсяреєстратору чужими іменами, надаючи сфальшовані документи чи даючихабарі. Водночас, для реєстраторів запроваджено обов’язок проводитиуточнення інформації, яка розміщена в базах даних.

«Ми встановлюємо обов’язок державного реєстратора, у разі виявленнянеповної або неточної інформації щодо власників чи користувачівземельних ділянок, направляти відповідні повідомлення про виправленнятехнічних помилок у Державному земельному кадастрі», – зазначаєперший заступник міністра юстиції Наталія Бернацька.

Ще в Україні буде запроваджений сервіс «СМС-маяк». Ця послугапередбачає наступне: якщо стосовно вашої власності вчиняється якасьдія реєстратором, то людина отримує СМС-повідомлення. Цей сервісдоступний не лише власникам землі, а й орендарям.

Також відтепер в он-лайн будинку юстиції можна буде зареєструватидоговір оренди земель сільськогосподарського призначення у он-лайнрежимі.

Завдяки цьому сервісу з’явиться можливість дистанційно, відсканувавшидоговір оренди землі та наклавши на нього електронний цифровийпідпис, зареєструвати його через комп’ютер. Реєструвати договориоренди потрібно для того щоб запобігти аграрному рейдерству, якераніше вчинялось.

«Коли за вами зареєстровано право оренди на землю, тоді стає чіткозрозуміло – хто має право збирати урожай. І, взагалі, хто має правокористуватись цією земельною ділянкою», – додає Наталія Бернацька.Після підписання антирейдерського закону на послугу щодо вчиненняцих реєстраційних дій був дуже великий попит. Коли йшлось про великікомпанії чи агрохолдинги, які можуть одночасно надати реєстратору 12-15 тисяч заявок на окремі земельні ділянки, на процедуру реєстраціїдоводилось витрачати багато часу. З іншого боку невеличкі фермерськігосподарства також не могли зареєструвати ці договори, через великичерги. Тепер всі дії щодо реєстрації можна вчинити не виходячи з домучи офісу.

Щороку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майнореєструється понад 10 млн. заяв. До 20% з них, тобто орієнтовно 2 млнзаяв — це саме заяви на реєстрацію інших речових прав, пов’язаних зземлею.