Земельна реформа для МВФ – на паузі – Данилюк

logo


Проведення земельної реформи в Україні більше не є зобов’язанням для отримання чергового траншу від МВФ. Про це розповів в інтерв’ю «Українським новинам» міністр фінансів Олександр Данилюк.

Нагадаємо, що 12 вересня в Україну приїде місія МВФ. Нещодавно прем’єр-міністр Владимир Гройсман анонсував до 2020 року запуск земельної реформи. А 6 жовтня 2016 року парламент продовжив земельний мораторій до 2018 року. У липні офіційний представник МВФ Уїльям Мюррей заявив, що фонд відстрочив до кінця року вимогу до України про проведення земельної реформи.

«Земельна реформа вийшла з цього списку, але її необхідність для розвитку української економіки очевидна. Їй треба було вже давно провести, тому не важливо, є вона в програмі МВФ чи ні, її треба робити», – підкреслив міністр.

При цього він не відповідав, чи може неприйняття земельної реформи стати причиною перегляду програми з МВФ. За його словами, ця проблема вирішується під час візиту місії фонду.

Приїжджає керівництво МВФ і так виходить, що мене не буде в Києві. Я підтримую постійний зв’язок з керівництвом фонду і буду підтримувати процес, навіть не будучи в Києві фізично», – уточнив Данилюк.

За його словами, іншими умовами для виділення коштів від МВФ залишаються пенсійна реформа, прийняття закону про приватизацію, а також щодо антикорупційного суду. «Але це все було планами на липень до того, як парламентарії пішли на канікули. Наразі вересень, і вже інша реальність, але все ж таки ці реформи є пріоритетними. Як правило, в даний період також важливий для просування програми МВФ стає бюджет», – додав Данилюк.