Законопроект «Купуй українське, плати українцям» порушує угоду про асоціацію з ЄС

logo


Законопроект "Купуй українське, плати українцям" порушує угоду про асоціацію з ЄС

Прийнятий у першому читанні Верховною Радою законопроект із нормою про частку товару місцевого виробництва в публічних закупівлях «Купуй українське, плати українцям» (№7206) порушує угоду про асоціацію з Європейським Союзом, написав на своїй сторінці в соцмережі Facebook перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

«ЄС вже надіслав офіційний лист, що це порушення угоди про асоціацію, за яку ми стояли на Майдані», — написав М.Нефьодов у четвер.

Він також зазначив, закон передбачає вимогу до учасника публічних закупівель подавати 23 додаткові документи, також пропоновані зміни до процедури публічних держзакупівель призведуть до підвищення цін на 43%.

«Чи несе це шалені корупційні ризики? Так. Чи це накладає додатковий тягар на бюджет? Так. Кажуть, це компроміс по бюджету. Аж цікаво, який був гірший варіант?», — написав перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі.

Як повідомлялося, парламент прийняв за основу законопроект «Купуй українське, плати українцям», який, зокрема, передбачає запровадження питомої ваги «місцевої складової» не нижче ніж 20% у тендерній пропозиції на участь у публічних держзакупівлях. За ухвалення законопроекту в першому читанні проголосував 241 народний депутат.Читайте также: