За два тижні пенсія зросте: хто, як і скільки надбавок отримає

logo


Підвищення пенсій в Україні відбувається декілька разів у рік. Востаннє пенсії підвищувалися у травні. Наступне “покращення” пенсій заплановано на жовтень. Мінімальна пенсія зросте до 1 373 гривень. Три мільйони пенсіонерів отримають зростання виплат на 61 гривню.

Про це повідомляє “Народна Правда” із посиланням на Сегодня.

Крім того, на 5,6 мільйона пенсій чекає “осучаснення”. У Міністерстві соцполітики обіцяють, що цей крок стане першою “позитивною зміною”. Але для того, щоб перерахувати пенсії в жовтні, у вересні у ВР мають прийняти урядовий проект пенсійної реформи.

Для кожного суму надбавки розрахують індивідуально. “Розбагатіти” на 1000 гривень можуть українці, зарплата яких була як мінімум в два рази вище за середню у країні і які при цьому вийшли на пенсію до 2007 року і мають більше 35 років стажу.

Від 500 до 1000 гривень отримають додатково ті, хто мав зарплату як мінімум в 1,5 рази вище середньої, і при цьому мають більше 35 років стажу. Якщо зарплата, наприклад, була в два рази вище середньої по країні, зараз пенсіонер (зі стажем 35 років), які вийшов на пенсію до 2007 року, отримує приблизно 1800 гривень, а після “осучаснення” буде отримувати 2634 гривні.

Нагадаємо, у п’ятницю, 15 вересня, Кабінет Міністрів України схвалив проект бюджету на наступний рік. За словами прем’єра Володимира Гройсмана, документ вже був переданий на розгляд до Верховної Ради. У проекті закладено підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму доходів громадян. Так, мінімальна зарплата складе 3723 грн з 1 січня 2018 роки (зростання на 523 грн, на сьогодні мінімалка становить 3200 грн).

Раніше повідомлялося про зростання зарплат для учасників бойових дій в АТО. Про це заявив міністр оборони Степан Полторак.

Також повідомлялося про те, що в Раді запропонували підвищити мінімальну зарплату для українців. З такою ініціативою до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана звернулися депутати від БПП.