Втекти Януковичу з України допомагали охоронець Путіна та генерал російської армії

logo


Слідство встановило особу людини з охорони президента РФ.

Втечу Віктора Януковича курирували охоронець російського президента Володимира Путіна та генерал армії РФ.

Про це заявив старший прокурор ГПУ Олексій Донськой в інтерв’ю «Новая газета».

«Близько 13.00 за Києвом він вилетів з Анапи до Гвардійського, на військовий аеродром під Сімферополем, який на той час орендував Чорноморський флот Росії. У Криму, на базі флоту, перебував до ночі з 23 на 24 лютого», — зазначив він.

За словами Донського, після цього Янукович військовим кораблем ЧФ вирушив на територію РФ.

«У нас є доказ щодо генерала російської армії, який керував операцією переміщення Януковича з Донецької області в Краснодарський край і звідти до Криму. Встановлено й особу людини з охорони президента Росії. Ці двоє курирували групу виконавців, одночасно координуючи їхні дії з начальником охорони Януковича Кобзарем і співробітником охорони Бернацьким», — додав прокурор.

Нагадаємо, Янукович повідомив, що має низку питань до ГПУ щодо відкритої проти нього справи про державну зраду. У листі до Печерського суду від 18 січня позбавлений звання президента заявив, що належним чином не отримав підозри у держзраді, а тому просить не вважати себе підозрюваним.

Підозру Януковичу оголосив генпрокурор України Юрій Луценко під час відеодопиту колишнього голови держави. Одночасно Луценко заявив, що передасть документи як адвокатам, які були присутні на судовому засіданні, так і належним чином до Ростова. Зазначимо, що головним доказом обвинувачення став лист Януковича до Путіна з проханням надати військову підтримку.

У четвер, 4 травня, головуючий суддя Оболонського районного суду Києва Владислав Дев’ятко дав дозвіл захисту екс-президента України Віктора Януковича організувати відеоконференції для участі їхнього підзахисного в судовому процесі. Після цього у підготовчому засіданні у справі Віктора Януковича оголосили перерву до 18 травня.